ZAKŁAD OPIEKUŃCZO LECZNICZY IM. HANNY CHRZANOWSKIEJ W ZATORZE

INFORMACJE DLA RODZINY

W dniu przyjęcia należy złożyć w ZOL: dowód osobisty pacjenta (do wglądu), legitymację emeryta-rencisty (do wglądu), aktualną decyzję ZUS o świadczeniu.

W dniu przyjęcia Pacjenta do Zakładu konieczna jest obecność członka rodziny (opiekuna faktycznego) lub opiekuna prawnego Pacjenta, z dowodem tożsamości.

Wyprawka pacjenta:

Rzeczy osobiste:

Odzież całodzienna (5 zestawów)

Bielizna dzienna (5 zestawów)

Bielizna nocna (5 zestawów)

Pantofle (dla osoby rehabilitowanej - tenisówki)

ręcznik (5 szt.)

ściereczki kuchenne (2 szt.)

-

Przybory toaletowe (w plastikowym koszyku): gąbki 2 szt., szczoteczka i pasta do zębów, pojemnik na protezy, mydło w płynie, szampon do włosów, żel pod prysznic, balsam do ciała, przybory do golenia, dezodorant, obcinacz do paznokci, worki foliowe 60 l na brudną odzież.

Asortyment odzieży powinien uwzględniać porę roku, przyzwyczajenia pacjenta, praktyczność stosowania. Rzeczy należy oznakować.

-

RODZINA PROSZONA JEST, ABY CO TYDZIEŃ ZABIERAŁA BRUDNĄ ODZIEŻ DO PRANIA.

Personel nie odpowiada za rzeczy wartościowe i gotówkę pacjenta pozostawione w pokoju chorych.

Pacjenci proszeni są o zabranie ze sobą wszystkich środków pomocowych używanych przez nich na co dzień tj. wózek inwalidzki, chodzik, kule, laska, materac zmiennociśnieniowy itp.

Przepustki

Na pisemną prośbę rodziny (złożoną z kilkudniowym wyprzedzeniem), za zgodą lekarza i jednoczesną zgodą dyrektora ZOL, pacjent może uzyskać przepustkę. Łączny czas pobytu pacjenta na przepustkach nie może być dłuższy niż 10% czasu pobytu pacjenta w Zakładzie w danym roku.