DOM POMOCY SPOŁECZNEJ CARITAS ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ W ZATORZE

12 czerwca przeżywaliśmy zapowiadane uroczystości jubileuszowe 20-lecia istnienia Naszego Ośrodka.

Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana Msza Św. o godz.11.00  pod przewodnictwem Ks. bpa Jana Zająca,Rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.  W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych (powiatu oświęcimskiego i wadowickiego) oraz lokalnych, Dyrektorzy oraz Mieszkańcy z zaprzyjaźnionych placówek opieki społecznej powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego a także Mieszkańcy zatorszczyzny.

Po uroczystej Mszy Św. kolejnym punktem programu, był występ grupy teatralnej „Poszukiwacze Szczęścia” z naszego Domu w przedstawieniu ,, Miłość ma tylko znaczenie...".  - ona podnosi najdrobniejsze czyny nasze w nieskończoność!(Z Dzienniczka św. Faustyny).

Artyści przybliżyli nam postaci św. Brata Alberta - patrona Caritas, św. s. Faustyny, bł. Edmunda Bojanowskiego - patrona naszej kaplicy oraz Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, imię której nosi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy a ich przesłanie wywołało wiele łez wzruszenia wśród przybyłych gości.

Po tak emocjonujących chwilach nadszedł czas by udać się na ucztę dla ciała,  by nabrać sił na resztę dnia. Nasze podniebienia doświadczały smaków  potraw przygotowanych na grilu i kuchni polowej. Zregenerowani powitaliśmy kolejnych artystów . Jako pierwszy wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy prowadzony przez Panią Urszulę Babińską, działający w zatorskim Regionalnym Ośrodku Kultury. Widownia przyjęła zespół gromkimi brawami. Jako kolejny wystąpił Kabaret ,, Czarna Rękawiczka" prezentując program ,, Być albo nie być, czyli jak polubić Nasz trzeci Wiek oraz zespół Pretty Women. Oba zespoły skupiają grupę zapalonych artystów - studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury . Niepowtarzalnych wrażeń dostarczył nam koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Zatora z kapelmistrzem Bartoszem Gacią na czele. Należy dodać,  że Orkiestra  ta koncertuje na wszystkich uroczystościach Gminy Zator, reprezentuje Gminę za granicą podczas spotkań miast partnerskich, w swej muzycznej karierze ma setki koncertów, przeglądów i przemarszów.  Zaproszenie na Nasze rocznicowe obchody  przyjął też oświęcimski zespół WanBand w składzie:  Marcin Domarzewski, Dawid Wanat, Maciej Machowski, Marcin Boiński. Zespół został stworzony z myślą o imprezach i eventach, które trzeba uświetnić tym, co w polskiej i światowej muzyce najlepsze. W rytmy muzyki w ich wykonaniu rozpoczęła się zabawa taneczna. Radosne pląsy dopełniły  jubileuszowe spotkanie. Bawili się i mali i duzi nie zważając na słabości i ograniczenia.

Dodatkowymi atrakcjami obchodów była wystawa prac Mieszkańców DPS i Pacjentów ZOL oraz, dzięki życzliwości Pana Rafała Kajfasza, przejazd bryczką oraz jazda konna,

Ogromne podziękowania kierujemy na ręce Pani Elżbiety Mostowik Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze pracownikom ROK w Zatrze. Dzięki ich przychylności i pomocy impreza mogła się odbyć. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy Proboszczowi Parafii p.w.św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze ks. kanonikowi Jackowi Wieczorkowi, Panu burmistrzowi Zatora Zbigniewowi Biernatowi za przychylność, pomoc i okazane wsparcie. Dziękujemy Pani Agacie Kogut, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, opiekunom i członkom Szkolnego Koła Caritas, Pani sołtys Podolsza oraz członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Podolsza, Strażakom OSP w Zatorze, Podolszu i Alwerni, policji, Panu Rafałowi Kajfaszowi, Dowództwu i żołnierzom 5 Batalionu Dowodzenia, przedstawicielom Służby Medycznej Zakonu Maltańskiego oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do uświetnienia jubileuszu. Dziękujemy wszystkim Artystom dużym i małym, którzy poruszyli w nas różne emocje i pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych, że w odrębności można odnaleźć jedność .