DOM POMOCY SPOŁECZNEJ CARITAS ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ W ZATORZE

Sprawozdanie z Światowego Dnia Chorego
Data: 11.02.2014, Autor: Wioletta Skiba

W naszym domu obchodziliśmy uroczyście Światowy Dzień Chorego. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 w kaplicy naszego domu uroczystym nabożeństwem sakramentu chorych. Ksiądz dyrektor powiedział nam kilka słów o sakramencie i jego wielkiej mocy. Po krótkiej homilii modlił się nad każdym chorym w geście nałożenia rąk. Następnie udzielał namaszczenia olejami świętymi na czole i dłoniach każdego chorego. Później rozeszliśmy się na rehabilitację, a ksiądz udał się na oddziały do tych ciężko chorych leżących w łóżkach. O godzinie 14.00 odbyła się uroczysta msza święta, której czytania i modlitwę wiernych czytali nasi pacjenci. Grała nam na organach nasza pani Teresa, która zaśpiewała psalm podczas mszy. Po eucharystii było wystawienie Najświętszego Sakramentu i po krótkiej modlitwie Ksiądz Dyrektor udzielał osobiście każdemu błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Ksiądz pobłogosławił zgromadzonych w kaplicy a następnie udał się na oddziały do naszych chorych i do personelu udzielić błogosławieństwa. Pan Jezu też odwiedził kuchnie, rehabilitację, terapie błogosławiąc te miejsca i tych, którzy tam ofiarnie posługują chorym. Było wiele łez wzruszenia, radości i pociechy do dalszego zmagania się z cierpieniem.